Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 7-14 dni

Działa  leczniczo na wypryski, wrzody i skórę trądzikowatą. Glinka zielona illite absorbuje bakterie, toksyny, sebum, dezynfekuje skórę oraz powoduje zmniejszenie się ilości wyprysków.
Zamyka pory i przyśpiesza gojenie się ran, a skóra nabiera zdrowego i świeżego wyglądu.
Działa w sposób oczyszczający i jest uważany za najbardziej skuteczną, znaną i najbogatszą w minerały glinką. Jej specjalnością jest przede wszystkim usuwanie wszelkiego rodzaju toksyn.

Illite zawiera pierwiastki: magnez, krzem, potas, dolomit, fosfor, mangan, tlenki minerałów, selen oraz miedź.
Glinka zielona Illite świetnie nadaje się do dotleniania cery i usuwania toksyn.

Sposób działania:
Francuzka glinka illite pomaga regenerować się skórze i wspomaga w usuwaniu zanieczyszczeń ze skóry, działa absorbująco, usuwa obumarłe komórki. Poprawia również ukrwienie się skóry co przynosi efekt gładkiej, aksamitnej, lekkiej i jędrnej skóry.
Badania kliniczne dowodzą również, że glinka ma też właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Stosowanie:

Do twarzy:Glinkę zieloną stosuje się w podobny sposób do czerwonej. Wystarczy że łyżeczkę glinki wymiesza się z łyżeczką wody tak aby uzyskać konsystencję śmietany. Kolejnym krokiem jest nałożenie maseczki na twarz i po około 10 do 15 minutach należy zmyć maseczkę z twarzy. Nie należy jednak doprowadzać do jej wyschnięcia(najlepiej przy tym położyć grubszą warstwę maseczki lub skraplać ją powoli wodą.). Po zabiegu zaleca się użyć olejek awokado lub krem nawilżający.
Do kąpieli: Należy wlać pół szklanki glinki do kąpieli, zaleca się również dodanie kilku kropel olejku eterycznego co wpływa na redukcje stresu jednak można stosować oba specyfiki oddzielnie. Zaraz po kąpieli nie zaleca się wycierać ręcznikiem a jedynie się w niego owinąć i wypocić się w łóżku.
Do włosów: Należy rozpuścić z wodą aż do uzyskania konsystencji pasty. Następnie należy na zmoczone włosy wsmarować specyfik, odczekać kilka minut i zmyć ją z włosów.
Do okładów: Rozpuszczona maseczka w wodzie powinna dać konsystencję pasty jak do mycia włosów. Chore miejsce należy posmarować( gardło, czoło, mięśnie, stawy, udo, ucho itd.). Zaleca się je okryć mokrym ręcznikiem lub szmatką tak aby glinka nie zaschła.
Do zwalczania cellulitu: Należy wymieszać 3 łyżeczki glinki z wodą i nałożyć je na uda, pośladki, ramiona i owinąć ręcznikami na okolo 35minut.

Historia:
Glinka zielona Montmorillonite jest wydobywana w skałach krzemionkowo-aluminiowych. Montmorillonite pochodzi głownie z Francji. Illite została wydobyta poraz pierwszy w USA w stanie illinois w 1937 stąd też wywodzi się jej nazwa. Jednak dziś ludzie kojarzą ją głownie z Francją i Oceanem Atlantyckim.

Import: Francja
Opakowanie: worek
Masa netto: 25kg