Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni

Olej z pestek dyni

Tłoczone na zimno nieprażone pestki dyni dają zielono-brązowy olej roślinny o orzechowym zapachu i smaku. Olej z pestek dyni – podobnie jak olej lniany – zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega3 i omega6. Jest lekkostrawny ze względu na kombinację kwasów tłuszczowych nienasyconych.

Olej z pestek dyni ma szerokie zastosowanie w kosmetyce:

·         jest polecany do cery suchej, pękającej, łuszczącej;

·         pomaga walczyć z rozstępami;

·         wykazuje właściwości nawilżające, natłuszczające i wygładzające, dzięki dużej zawartości potasu działa oczyszczająco i rozjaśniająco.

Stosuje się go także w medycynie naturalnej do leczenia objawów wczesnego stadium przerostu gruczołu krokowego, miażdżycy, schorzenia pęcherza i dróg moczowych, regulacji przemian hormonalnych i metabolicznych w organizmie oraz oczywiście w gastronomii jako dodatek do sałatek i zup lud do spożycia na surowo. 

Olej dla dziecka

Olej z pestek dyni wykazuje niezwykle skuteczne działanie na zaburzenie trawienne u dzieci, likwidując większość pasożytów układu trawiennego i powodując normalizację apetytu u dzieci.

Jak go stosować?

Dzieciom do lat 9 podajemy 1 łyżeczkę oleju dziennie. Starajmy się też jak najczęściej dodawać go do surówek i sałatek. Aby wzmocnić odporność dziecka, warto spróbować smarować olejem gardło, a w razie kataru, wkrapiać go do nosa (4 razy dziennie po 1 kropli).

Olej dla dorosłych

Olej najlepiej stosować tylko na zimno, nie podgrzewać i nie smażyć na nim potraw. Osłonowo, warto spożywać 1 łyżeczkę oleju 3 razy dziennie.

Jak przechowywać?

Olej z pestek dyni posiada właściwości lecznicze jedynie wtedy, gdy jest świeży i właściwie przechowywany. Należy przechowywać go w szczelnie zamkniętych, ciemnych oryginalnych butelkach w chłodnym miejscu. Olej należy chronić przed działaniem światła. Jeśli przechowujemy go w takich warunkach, swoje właściwości zachowa przez 3 miesiące. Ponieważ to produkt naturalny, zwykle data ważności jest krótka. Ewentualna zawiesina lub osad na dnie butelki jest naturalnym osadem.

Witaminy:

·         Witamina A, E, B1, B2 , C, niacyna, piroksen, Witamina H

Minerały:

·         Żelazo, fluor, jod, potas, wapń, magnez, sód, fosfor, selen, cynk.

Ciekawostki

·         Do wytworzenia jednego litra oleju potrzeba ok. 30 dyń.

Pojemność: 1L

Opakowanie: butelka plastikowa farmaceutyczna