Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni

INCI: Elaeis Guineensis (Palm) Oil

Olejowiec gwinejski, palma olejowa (Elaeis guineensis), występuje dziko w zachodniej Afryce, obecnie szeroko uprawiany w Azji i Ameryce Południowej.Jedna z najważniejszych roślin olejodajnych z nasion i miąższu otrzymuje się olej palmowy stosowany w przemyśle kosmetycznym. Olej oferowany przez nasz sklep pochodzi z Kolumbii.

Produkt posiada  Certyfikat organizacji Soil Association

Koncentracja w produkcie kosmetycznym 
Do 95%, zalecamy stopić masło z innymi olejami.


Postać
Olej o temperaturze pokojowej ma wygląd miękkiego masła biało-beżowym kolorze, o neutralnym zapachu. Otrzymany przez tłoczenie na zimno miąższu. 

Skład oleju 
- kwas laurynowy, 
- kwas mirystynowy, 
- kwas oleinowy, 
- kwas palmitynowy
- kwas stearynowy, 
- kwas linolowy.

Zastosowanie
Używany jako czysty olej do ciała lub do masażu, jako dodatek do surowców kosmetycznych przy bardzo suchej, dojrzalej, pękającej skórze. Olej złotej palmy był stosowany w przeszłości do pielęgnacji skóry, ran, nowotworów i reumatyzmu. Olej działa przeciwzapalnie, odżywczo, przeciwobrzękowo, łagodząco, oczyszczająco, przyśpiesza regenerację tkanek. Wywiera doskonały wpływ nawilżający, natłuszczający, uelastyczniający i wygładzający skórę. Zawiera naturalne antyoksydanty i wymiatacze wolnych rodników.  Dodawany jest do kosmetyków wysokiej jakości.

Do produkcji mydeł metodą na gorąco i transparentnych. Mydła można zrobić używając tylko tego oleju ale wtedy jest kruche i ma rzadką pianę. Uszlachetnić można takie mydło przez dodanie oleju z nasion palmy olejowej lub oleju kokosowego.

Liczba zmydlania 141 mg NaOH / g oleju 

Przechowywanie
Po otwarciu zalecamy przechowywanie oleju w lodówce.

Masa netto: 12,5kg

Opakowanie: karton