Bazy mydlane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Bazy mydlane Crystal Melt & Pour są przeznaczone do produkcji jednych z najbardziej innowacyjnych i estetycznych kostek mydła na rynku. Zrób w  domowych warunkach bez zbędnego wysiłku mydło. Dodaj do niego np olejki eteryczne barwniki brokat i scruby ścierające naskórek. Do mydła można dodawać również inne dodatki, np. masła kosmetyczne, oleje, mleko w proszku, popiół wulkaniczny, nasiona, suszone kwiaty i zioła, mączki owocowe i inne. Baza mydlana Stephenson jest wszechstronnym i łatwym w użyciu produktem, umożliwia wyrób mydeł o lepszych parametrach i jakości niż w przypadku innych baz. Jest bezzapachowa, nie modyfikuje dodawanych do niej zapachów i barwników, umożliwiając otrzymanie mydełek o czystych, „prawdziwych” zapachach i żywych kolorach. Łatwo daje się usuwać z formy, a także nie żółknie jak wiele innych baz.

Bazy mydlane potnij na małe kawałki i rozpuść w naczyniu na bardzo małym ogniu, stale mieszając. Optymalna temperatura dla stopionego mydła wynosi 70 – 75° C. Zbyt niska temperatura będzie powodować przedwczesne krzepnięcie mydła w chwili wylewania do formy. Do płynnej bazy dodaj zapach, barwniki i inne dodatki. Wymieszaj i wlej do formy. Jako formy możesz użyć dowolny pojemnik, formę do ciasta, itp. Po schłodzeniu mydełko jest gotowe do użycia.

Bazy mydlane należy wlewać do formy powoli, aby uniknąć tworzenia się pęcherzyków powietrza. Formę z mydełkiem najlepiej pozostawić na 24 godziny w chłodnym pomieszczeniu.

Do mydła nie nadają się olejki zapachowe i olejki eteryczne, które zawierają rozpuszczalniki i utrwalacze zapachu.

Bazy mydlane to idealny surowiec dla rynku rzemieślniczego, ponieważ wymaga niewiele specjalistycznego sprzętu, klienci zwykle potrzebują tylko dodać kolor i zapach, aby uzyskać fantastycznie wykończone kostki mydła.