Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 Brak gwarancji

Nigella Sativa

Olej może być stosowany do pielęgnacji i masażu .

Można go go łączyć z innymi kosmetykami lub stosować go samemu.

Zastosowanie:
Poprawia stan zdrowia skóry i korzystnie wpływa na jej wygląd.

Działa anytwirusowo, antyseptycznie, przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie oraz hamuje nadmierną odpowiedz immunologiczną (astma, świerzbiączka, alergie)
Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, chroni przed wolnymi rodnikami.
Bierze udział w tworzeniu nowych, prawidłowych komórek organizmu (błony śluzowe, ściany naczyń krwionośnych, gojenie ran, skóra, regeneracja organów).

Czarny kmin był i jest nazywany złotem faraonów i pochodzi z Egiptu. Z jego nasion otrzymuje się olej, który obok nienasyconych kwasów tłuszczowych zawiera też olejki eteryczne poprawiające samopoczucie, te olejki świetnie wpływają na uspokojenie nerwów.

Głównym składnikiem oleju są nienasycone niezbędne kwasy tłuszczowe. Są one niezastąpionym budulcem naszego organizmu i odgrywają niezwykle ważną rolę przy wytwarzaniu tak zwanych prostaglandyn.


Prostaglandyny są to substancje podobne do hormonów, które sterują wieloma podstawowymi funkcjami organizmu. Między innym regulują one wzrost i powstawanie komórek.
Niezbędne kwasy tłuszczowe, zwane czasami też wielokrotnie nienasyconymi kwasami tłuszczowymi mogą mieć też nadzwyczaj dobry wpływ na nasz system immunologiczny.

Kminek zbierany jest w porannych porach przed wschodem słońca, a to dlatego żeby uniknąć porannej rosy, mgieł i wilgoci. Pozyskuje się go przez mielenie czarnych nasion a następnie następuje poddawanie ich delikatnemu wytłaczaniu na zimno. To sprawia, że olej odznacza się niezwykle wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych aż do 84%!

Pojemność: 50ml