Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 Brak gwarancji

Jest to naturalny olej z drzew które rodzi dobroczynne orzechy.
Ich angielska nazwa wywodzi się od nazwisk samego Johna Macadama. Był on fanatykiem komercyjnej uprawy makadamii. Do dzisiaj wielu znawców uważa, że te drzewa makadamiowe rodzą najsłodsze spośród wszystkich orzechów świata.
Ze wzgęlu na atrakcyjność tych owoców, na początku dwudziestego stulecia zaczęto uprawiać te same drzewa w kilku krajach Ameryki Południowej, w Afryce i na Hawajach. I to właśnie na Hawajach są ich najwięksi producenci na ś‌wiecie.

Drzewo makadamii zazwyczaj sadzi się w strefach tropiku i zaczyna owocować już w kilka lat po zasadzeniu i kontynuuje owocowanie nawet przez sto lat.

Dojrzałe drzewa makadamiowe mogą osiągać nawet do 20 metrów wysokości.Każdej wiosny zakwitają zebranymi w nieduże kiście, słodko pachnącymi kwiatami i mają ciemne, skórzaste liście.Wykształcone z tych kwiatów orzechy zbierane są przeważnie po kilka lub kilkanaście w jednym gronie i sadzi się je na grona. Charakteryzuje się bardzo twardą skorupą. Może następować problem w ich potłuczeniu, do tego zazwyczaj używa się noża by je rozłupać na połowę. Należy go wbić w widoczną szczelinę, która oddziela każdy orzech na dwie połowy. Jednak miaższ w środku skorupy makadamii jest wyjątkowo smaczny.

Olej makadamia działa w sposób ochraniający komórki skóry przed zniszczeniem (działaniem wolnych rodników czyli utlenianiem). Opóźnia proces odwadniania się skóry i służy do jej pielęgnacji.
Można ją używać na słońce i po opalaniu!

Poza tym świetnie wygładza i zmiękcza naskórek oraz zapewnia elastyczność skórze. Leczy niewielkie uszkodzenia skóry czy też podrażnienia po opalaniu. Chroni przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych na skórę. Jest to świetny produkt na lato. Olej makadamia jest bezpieczny dla skóry wrażliwej i delikatnej.

Zmniejszanie cellulitisu:
Olej ten znajdzie również zastosowanie w jego zwalczaniu. Najlepiej wcierać olejek w miejsca na ciele, gdzie jest go najwięcej.
Typ: olej 100% , zimnotłoczony ma delikatny przyjemny zapach

POJEMNOŚĆ: 50ml