Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 Brak gwarancji

Olej z krokosza barwierskiego - ma mocne złoto-żółte zabarwienie, otrzymuje się go z tloczonych na zimno nasion krokosza barwierskiego. Zawiera w sobie ok 60-80% kwasu oleinowego(jest to najwyższy procent tego kwasu jaki zawarty jest w oleju roślinnym), 6% kwasu palmitynowego 2-3% kwasu stearynowego, 0,5% kwasu linolenowego, 0,5% kwasu arachinowego. Stosowany jest jako czysty olejek do ciala i jest bogaty w witaminę A i E. Jest również używany jako dodatek w kosmetykach o przeznaczeniu dla skóry mieszanej, tlustej z tradzikiem jak również dla skóry ze sklonnością do stanów zapalnych.

Bezpieczeństwo: OLEJE I MASŁA NIE ZAWIERAJĄ ŻADNYCH DOMIESZEK. Są świeże i czyste biologicznie. Sprzedawane są legalnie w Polsce.

Sposoby przechowywania oleju: w przypadku gdy na opakowaniu nie jest napisane inaczej, przechowuj olej i masła w miejscu zimnym i ciemnym oraz w szczelnym opakowaniu. Można zużywać go porcjami i przechowywać w lodówce.

Uwaga!! oleje i masła mają różne temperatury tężenia i topnienia. Niektóre z nich w czasie transportu na skutek wyższej lub niskiej temperaturze mogą odpowiednio mętnieć, zastygać, może pojawiać się w nich osad lub stałe cząstki lub może występować w stale ciekłym. Wszystkie te procesy są odwracalne i naturalne.Nie wpływa to jednak na jakość produktów a zmiany stanu skupienia nie stanowią wad.

UWAGA! Pewne zródla podają, że olej z krokosza zapobiega odrastaniu włosów po depilacji. Aby zapobiegać odrastaniu należy nałożyć olej na miejsca po depilacji i odczekać aż skóra go wchłonie. Nadmiar oleju zbieramy chusteczką lub wacikiem. Odrastające w przyszłości włosy w tym miejscu będą coraz słabsze. Naturalną rzeczą jest pieczenie podczas aplikowania produktu na skórę. Takiej depilacji z olejkiem powinno się wykonywać raz w tygodniu a efekty powinny być widocznie dopiero po 7 tygodniach jednak każdy rodzaj skóry oddziałowuje inaczej na olejek a te informacje nie są potwierdzone klinicznie.Trzeba mieć na uwadze że efekt może przyjść dużo pózniej w zależności od rodzaju skóry.

Pojemność: 100ml