Realizacja zamówienia: 1 dni

Hydrolat otrzymywany jest w wyniku destylacji strąków wanilii płaskolistnej (Vanilla planifolia) o słodkim, ciepłym, bogatym i balsamicznym zapachu.
Wanilia to wiecznie zielone pnącze z rodziny storczykowatych osiągające imponującą długość kilkudziesięciu metrów. Pochodzi z wilgotnych, gorących, środkowo- i południowoamerykańskich lasów tropikalnych. Była znana i używana przez Azteków, którzy cenili jej walory smakowe. Azteckie Indianki szczyptę tej przyprawy dodawały do napojów i potraw swoich ukochanych, by pobudzić ich zmysły. Jej pięknym kwiatem Aztekowie płacili również podatki. Do XIX wieku uprawiana była wyłącznie w Meksyku gdyż tylko tam żyły odmiany pszczół zapylające jej kwiaty. Jednak od kiedy wynaleziono metodę sztucznego zapylania, wanilia obecnie jest uprawiana również w innych krajach, głównie na Madagaskarze. Do Europy, wraz z azteckim przepisem na napój czekoladowo-waniliowy, przywieźli ją hiszpańscy konkwistadorzy.
Zapach wanilii jest kojarzony z kojącym ciepłem dzieciństwa i jego słodkimi przyjemnościami - smakołykami, nagrodami i wakacyjnymi lodami. Jest kojarzona nie tylko z ciepłem, delikatnością i troską, ale także z czystością, niewinnością i prostotą.
Zapach wanilii zmniejsza, jak wykazały badania naukowe, stres i niepokój.
Jego słodki zapach uważa się również za bardzo uwodzicielski i pociągający.
Hydrolat waniliowy wygładza zmarszczki, koi cerę podrażnioną, suchą, zniszczoną i atakowaną przez stany zapalne. Odpręża i uspokaja zestresowaną skórę oraz działa odżywczo i regenerująco.
Pod względem aromaterapeutycznym hydrolat działa afrodyzyjnie, relaksuje, uspokaja, poprawia nastrój, wywołuje uczucie błogości i poprawia samopoczucie.

Aplikacja: w preparatach do pielęgnacji oraz kompresów i przemywań skóry podrażnionej, tłustej, suchej i dojrzałej.
Sugerowane stężenie: 5-100 %
Ciężar właściwy: 1 g/ml
pH: 5,0 – 6,0
Stabilny pomiędzy: 4,0 – 6,5 pH
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie, etanolu i glikolu propylenowym.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opakowanie: butelka szklana ciemna
Pojemność:
50ml

Produkt dostępny też w następujących pojemnościach: 100ml, 1L
Oferowany hydrolat nie posiada żadnych dodatkowych konserwantów (oprócz naturalnego, którym jest wysokie stężenie olejku eterycznego).

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...